MODÜLLER


ÜYELİK MODÜLÜ

Kongre Takibi - Login


Üyelik modülü, katılımcının kendi isteği ile sisteme üye olması ile başlar. 

Öncelikle katılımcının TC Vatandaşı olup olmadığı sorulur ardından TC Kimlik No, Ad Soyad, E-posta ve Şifre girmesi istenir. Kayıt işlemi gerçekleştiğinde kullanıcıya bir adet onay maili gönderilir. Bu onay mailinde bulunan linke tıklama gerçekleştirildiğinde üyelik aktif olarak başlar.

Sistem üzerindeki tüm işlemler, onaylamalar, yazışmalar, başvurular katılımcının e-posta adresine bilgi olarak gideceğinden dolayı bu onaylama mekanizması zorunludur. Aksi takdirde kullanıcı yanlış e-posta adresi yazar ise iletişim sorunları yaşanır.

Kongre Takibi - Bilgi Tamamlama

Katılımcı sisteme giriş yaptıktan sonra, katılımcıdan almak istediğiniz ek bilgiler var ise, sistem katılımcının başvurusunu engeller. Katılımcıyı bilgi tamamlama sayfasına yönlendirir. Örnek olarak, Fakülte ve Bölüm gibi bilgileri doldurması için kullanıcının ekranına bir sayfa gelir, bu sayfayı doldurmadan kongre başvuru sayfasına giremez.

Katılımcının onay mailini alamaması veya bir türlü onay mekanizmasını gerçekleştiremediği durumda, yönetici ekranlarından el ile kendiniz onaylama gerçekleştirebilirsiniz.