Yönetici İşlemleri


KONGRE OLUŞTURMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR ?
Merhaba,

Sistemimizde tüm süreç kongre kaydı ile başlar. Kongre kaydı üzerinde, orgnizasyonunuzun nasıl ilerleyeceği ile ilgili tüm bilgiler tutulur. Aşağıdaki resimde kongre giriş sayfasını görmektesiniz. Resmin altında sayfa ile ilgili açıklamalar bulunmaktadır.


[Kongre Adı] ve [Kongre Adı En] alanlarına kongrenizin tam adını Türkçe ve İngilizce olarak girmelisiniz. 

Kongrenizin ne zaman başlayacağını ve ne zaman biteceğini [Başlangıç Tarihi] ve [Bitiş Tarihi] alanlarına girin. Bu bilgiler kongre üye giriş sayfasında bilgi amaçlı katılımcılara gösterilecektir. [Son Başvuru Tarihi] katılımcıların en son kongreye başvuru yapabileceği, bildiri gönderebileceği bilgisidir. Bu tarihten sonra katılımcılar başvurularında güncelleme yapamazlar ve ya katılım sağlayamazlar.

[Durum] alanı sizin süreci yönetmenizi sağlar. [Durum] alanında seçebileceğiniz seçenekler şunlardır;
Hazırlanıyor - Açıklama : Katılımcılar kongre bilgisini sistemde görebilirler ama başvuru yapamazlar.
Aktif (Başvurular Başlamış) - Açıklama : Katılımcılar kongre bilgisini sistemde görebilirler, son başvuru tarihine kadar başvuru yapabilir ve bildiri gönderimi yapabilirler.
Aktif (Özet Gönderimi Kapanmıştır) - Açıklama : Katılımcılar kongre bilgisini sistemde görebilirler ama başvuru ve bildiri gönderimi yapamazlar.
Bitti  - Açıklama : Katılımcılar kongre bilgisini sistemde kongre tamamlandı olarak görürler.

Kongrenize bildiri kabulu yapıyorsanız [Bildirili] alanını seçmeniz gereklidir. Seçtiğiniz anda sistemde [Kitap Ücreti TL], [Bildiri Sayısı Sınırı], [Bildiri Özeti Ma Karakter] alanları açılır. 

[Kitap Ücreti TL]: Kongre sonunda kitap bastıracaksanız ve bunun bir ücreti var ise buraya yazmanız gereklidir. Eğer basım olmayacaksa veya ücretsiz ise bu alnı boş bırakmanız yeterlidir. Kongre başvuru sayfasında katılımcıya kitap isteyip istemediği sorulur, istiyorsa bu tutar bilgisi gösterilir ve yatırması gereken bedele eklenir.

[Bildiri Sayısı Sınırı]: Buraya 2 yazarsanız, katılımcı bildiri gönderirken 3 üncü bildiri veya sunumu sisteme yüklemesi engellenir. 

[Bildiri Özet Max Karakter]: Katılımcı sisteme bildirisini yazarken en fazla kaç karakter kullanabilir sınırını bu alanda tanımlarsınız. Bildiri giriş ekranında girilen karakter,kalan karakter adedi kullanıcıya gösterilir ve fazlasının girilmesi engellenir.


[İndirimli Ödeme İçin Son Gün] ve [Ödeme İçin Son Gün] alanlarına kullanıcıyı bilgilendirmek için ilgili tarihleri girmelisiniz. Katılımcı başvuru sayfasında bu bilgiler gösterilmektedir. Ek olarak hangi tarihe kadar ödeme yapar ise ne kadar ödeme yapması gerek bilgiside gösterilir. 

[Not] ve [Not En] alanlarında kongre ile ilgili ek notlarınızı Türk ve yabancı katılımcıların görmesi için yazabilirsiniz.

Kongreniz tamamlandıktan sonra kendi ekranlarınızdan kongreyi kaldırmak için [Aktif] seçeneğini kaldırıp kaydedebilirsiniz. Bu şekilde kongre arşive kalkar. 

İyi Çalışmalar