Katılımcı İşlemleri


BİLDİRİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR ?
Merhaba,

Sisteme girdiğinizde sol menüden [Ana Sayfa] ya tıkladığınızda karşınıza aktif kongrelerin listesi gelir.


Bu listeden ilgili kongrenin sırasında bulunan [Kongre Paneline Girmek için Tıklayınız] seçeneğine tıklayınız. Karşınıza Başvuru Detay ekranı gelecek.


Bu ekranda, ilgili kongrenin bilgileri mevcuttur. Eğer kongreye bildiriyle katılacaksanız [Bildirili] seçili gelir ve [Bildiri Sayısı Sınırı], [Bildiri Özeti Max Karakter] değeri ekranda görünür. Kongre, bildiri kabul etmiyor ise bu bilgiler ekranda görünmez.

[Son Başvuru Tarihi], kongreye en son hangi tarihe kadar başvuru yapabileceğiniz bilgisidir.

Başvurunuzda iki tarih alanı vardır. [İnd. Ödeme için Son Gün] ve [Ödeme için Son Gün]. Bazı kongrelere erken başvuru tarihi tanımlanır. Bu süre içinde başvuru yaparsanız indirimli ücret ödersiniz. Bu ayar, kongreyi hazırlayan kişi tarafından aktive edilir. [Ödeme için Son Gün] de ödemeyi yapacağınız son tarihi belirler. Ödemelerinizi, banka üzerinden Eft/Havale ya da Online Kredi Kartı ile yapılabilirsiniz. Bu ayar, kongreyi hazırlayan kişi tarafından aktive edilir.

Ekranda ek olarak şu bilgiler bulunur;
[İndirimli Ücret]: [İnd. Ödeme için Son Gün] tarihine kadar ödeme yaparsanız ödeyeceğiniz tutar,
[Ücret]: Normal katılım bedeli
[Kitap Ücreti]: Eğer kongre sonunda kitap basımı yapılıyor ve ücretli ise bu bedel bu alanda yazar. Basılı olarak kitap istiyorsanız bu alanı işaretlemelisiniz.

Bu bilgileri inceledikten sonra [Başvur] butonuna basarsınız ve önünüze başvuru ekranı gelecektir.


Bu ekranda kongreye nasıl başvurmak istediğiniz seçenekleri çıkar karşınıza. İki seçenek vardır. [Bildiri ile katılım] ve [Dinleyici Olarak Katılım].

[Bildiri ile katılım] katılımı seçiniz. Kitap istiyorsanız [Kitap] seçeneğini seçin ve [Başvur] a tıklayınız.

Kongreyi hazırlayan kurumun ön başvurunuzu kabul ettiğine dair bir yazı karşınıza çıkar.


Bu bilgilendirmeyi kapattıktan sonra başvurunuz kabul olmuş olur ve karşınıza başvurunuzu görebileceğiniz sonuç ekranı gelir. 


[Davet Mektubu] unu indirebilmeniz için sisteme eklediğiniz bildirilerden bir tanesinin kurul tarafından onaylanması gereklidir. Bu onaylama işlemi gerçekleştiğinde [Davet Mektubu] alanından tıklayarak davet mektubunuzu indirebilirsiniz.

İyi Çalışmalar