Yönetici İşlemleri


SİSTEMİ KULLANMAYA BAŞLAMADAN ÖNCE HANGİ TANIMLAMALARI YAPMALISINIZ ?

Merhaba,

Sistemi kullanmadan önce bazı bilgi girişleri yapmanız lazım. Aşağıda açıklanan genel tanımlamaları yaparak kongrelerinizi hızlıca hazırlayabilirsiniz.

Tanımlamalar

Sol Menüden [Tanımlamalar] a tıkladığınızda ana tanımlamaları göreceksiniz. Bu ekranda tek tek bütün menüleri doldurmanız gereklidir. Bu menüler; Bölümler, Fakülteler, Kurumlar, Ünvanlar ve Kurul Tipleridir. Bu bilgiler üyelik esnasında kullanıcıdan alınması gereken bilgilerdir. Bu bilgileri tek seferlik tanımlanız yeterlidir. İsterseniz ileriki süreçlerde güncelleme yapabilirsiniz.Genel Bilgi Tanımlamaları

Genel bilgilere girdiğinizde ilk olarak karşınıza [Sistem Ayarları] sayfası gelir. 

İlk olarak Mail Bilgilerini tanımlamanız gereklidir. KT katılımcılara mail göndereceği zaman hangi mailden gönderim yapılacak ayarları bir kere burdan yapılır. Bu noktada size yardımcı olacağız.


Genel Bilgiler 

Genel Bilgiler alanında KT’nin en temel tanımları yapılır. Kurumunuzun adı, Sisteminizin web adresi, Giriş Sayfa Dili, Hesap Bilgileriniz ve logonuzu buradan tanımlayabilirsiniz.Kullanıcı Tanımlama

Bu alandaki kullanıcı kavramını katılımcılar ile karıştırmayın. Kullanıcı, sistemi sizin tarafınızda kullanacak olan, Admin, Desk, Finans, Kurul kullanıcılarıdır. Bu kullanıcıları buradan tanıtabilirsiniz. Bir kullanıcıya birden fazla hak verebilirsiniz. Bir kullanıcı hem Admin hem Finans hakkı alabilir.

İyi Çalışmalar