Katılımcı İşlemleri


KONGRE TAKİBİNE NASIL ÜYE OLUNUR ?
Merhaba,

Kongre sistemine üye olma işlemlerini anlatacağım. Bu işlemi ilgili kongre için bir kere yapacaksınız. Devam eden kongrelerde aynı kullanıcı adı ve şifre ile devam edebilirsiniz.

Kongre sitesine girin. 


Kullanıcı adı ve şifre giriş ekranının hemen altında [Yeni Üye] linkine tıklayınız.


Bu ekranda sıra ile TC Kimlik No, Ad, Soyad, Email, Şifre alanlarını doldurunuz. Email alanına aktif kullandığınız emaili girin, çünkü sistemden size önemli bilgilendirme mailleri gelecektir. 

Eğer vatandaş değilseniz, [TC Vatandaşı Değilim] seçeneğini seçebilirsiniz. Sistem sizden TC Kimlik No girmenizi istemeyecektir. Yanlız TC Kimlik No girmediğiniz kongre başvurularınız güvenlik nedeni ile onay sürecine girecektir. Bu da Kongre Davet Mektubunu indirmenizi geciktirecektir.

Bilgilerinizi tamamlayıp [Gönder] e bastığınızda size bir bilgilendirme ekranı gelecektir.


Sistem emailinizi doğru girip girmediğinizi teyit etmek için size bir mail gönderdiğini belirtir. Bu mail aşağıdaki gibi bir maildir.


Bu maildeki [Üyeliğinizi aktif etmek için tıklayınız.] linkine tıkladığınızda internet sayfası açılacak ve şu şekilde bir bilgi göreceksiniz.

Bu ekranı gördükten sonra sayfanın aşağısında bulunan [Kullanıcı girişi için tıklayınız] linkine tıklayarak sisteme girebilirsiniz. Bu sırada şifrenizi kaybettiğinizde tekrar bulabilmeniz için sistem size kullanıcı adı ve şifrenizin yazılı olduğu bir bilgilendirme emaili gönderir.


Aktivasyon tamamlandı ekranından veya gelen mailde bulunan linki tıklayarak sisteme giriş sağlayabilirsiniz. Sisteme ilk girdiğinizde karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.


Başvuracağınız kongrenin sistemine üye olabilmeniz için gerekli bazı ek bilgiler var ise bu ekran karşınıza çıkacaktır. [Kapat] a tıklayın.


Bu ekrandaki bilgileri tamamlayıp [Kaydet] e basınız. Artık kongrelere başvurup, katılım sağlayabilirsiniz.

İyi Çalışmalar